wtorek, 14 sierpnia 2012

3MIASTO

W te wakacje nie udało się nam wyjechać w daleką podróż ale to nie znaczy, że nigdzie nie byliśmy!!! Corocznym punktem wakacyjnym jest 3miasto. Pomimo tego, że jestem tam co roku, rzadko udaje mi się odwiedzić gdańską starówkę. W tym sezonie było inaczej!!! Jedną z naszych wakacyjnych atrakcji był Jarmark Dominikański, który odbywa się właśnie w tym przepięknym miejscu.
Oprócz stałych punktów nadmorskiego programu typu plaża, gofry i inne typowe atrakcje wraz ze znajomymi odwiedziliśmy parę miejscówek, o których warto wspomnieć!!!
Jedną z nich była restauracja włoska - nie pamiętam jak się nazywa-położona  na granicy Gdańska i Sopotu. Knajpa bardzo niepozorna ale podobno jedna z lepszych w 3mieście. Pyszne jedzenie podawane przez Włochów.
Dwie kolejne to Spatif istniejący już 50 lat i Puzon Cafe.


 SPATIF

 PUZON CAFE


Koleżanka zaprowadziła mnie również na herbatę ale z pewnością nie była to zwykła herbata!! Bubbler bo tak nazywa się ten zimny herbaciany napój, to mieszanka różnych smakowych kulek wymieszanych z herbatą. Pani tłumaczyła nam wszystko ale nie bardzo ją zrozumiałam! Zachęcam do spróbowania bo jest bardzo dobra!!!JARMARK DOMINIKAŃSKIA NA KONIEC POLSKI DIZAJN
Sklep mieści  się na ulicy Długiej w Gdańsku. Można tam nabyć rzeczy polskich projektantów. Jest również swojego rodzaju galerią polskiego wzornictwa!

No i perełka- również polski DESIGN!!!!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz